Młody jęczmień witaminowa bomba

Dzisiaj tematyka trochę mniej związana z kosmetykami ale za to dotycząca zdrowia. Tematem dzisiejszego postu jest młody jęczmień.

Młody jęczmień jest odmianą popularnego zboża wchodzącego do rodziny wiechlinowatych. Młody jęczmień zawdzięcza swój kolor bardzo wysokiej zawartości chlorofilu. Ten tajemniczy składnik wyróżnia się niesamowitymi właściwościami prozdrowotnymi. O jego dobroczynnym działaniu można by napisać książkę, ze względu na szereg właściwości jakie oferuje.

Młody jęczmień występuje najczęściej w formie proszku, który jest wytwarzany z młodych pędów ale również w formie soku oraz kapsułek. Przy wyborze młodego jęczmienia należy pamiętać, że bardziej wartościowy jest sproszkowany sok, niż płynny młody jęczmień, dostępny w butelkach 😊



JAKIE JEST JEGO DZIAŁANIE?



Młody jęczmień stanowi skarbnicę prozdrowotnych substancji. Przywraca kwasowo-zasadową równowagę w organizmie. Zawiera witaminy, aktywujące enzymy pomagające zapobiegać chorobom i stanom patologicznym. Ma w składzie witaminy C, E, B1, B2, B6, beta-karoten, kwas foliowy, potas, cynk, krzem, chlorofil, wzmacniający kości wapń, przeciwdziałające anemii żelazo, zapobiegający skurczom mięśni magnez oraz zwiększający odporność organizmu mangan. Ponadto jest bogaty w selen, chroniący przed wolnymi rodnikami oraz regulujący procesy trawienne błonnik.


NA JAKIE DOLEGLIWOŚCI POMAGA?


  • Trądzik i choroby skóry

Jego działanie na odmłodzenie skóry zostało klinicznie dowiedzione na pacjentach z chorobami skórnymi. Jako, że stan skóry jest wskaźnikiem naszego "wewnętrznego" zdrowia, to dlatego gdy mamy żołądkowe i jelitowe kłopoty bardzo często powodują lub nasilają one problemy skórne.

Młody jęczmień ma za zadanie odmłodzić skórę za pomocą wpływu na organy wewnętrzne, ponieważ jest niezastąpiony w procesach oczyszczania organizmu. Zawartość cynku i krzemu dobrze wpływa na kondycję skóry i niweluje problemy z trądzikiem. Pomaga również w terapii różnych dermatoz takich jak atopowe zapalenie skóry. Jego regularne spożycie ma znacząco wpływać na stan naszej skóry.

  • Starzenie się skóry

Suplementacja młodym jęczmieniem jest jednym ze sposobów na wzmocnienie naturalnej bariery ochronnej skóry jako, że zapewnia naturalną stymulację i regenerację komórek.. Zawiera dużą ilość SOD, czyli likwidatora wolnych rodników. Enzymy zawarte w tej roślinie skutecznie zapobiegają gromadzeniu się pigmentu, melanozie i pryszczom oraz pomaga zachować zdrowy i młodzieńczy wygląd skóry na dłużej.


  • Zaparcia

Uporczywe zaparcia są wynikiem zmniejszonej ruchliwości jelita grubego i zmniejszonej mięśniowej wydolności ciała. Składniki młodego jęczmienia (głównie błonnik i potas) wspomagają ruch układu trawiennego, oczyszcza przewód pokarmowy z toksycznych substancji zalegających w jelicie grubym i zatruwających organizm. Dzięki czemu ofiara zaparć może pożegnać się ze brakiem apetytu, zmęczeniem oraz psychicznym dyskomfortem.


  • Odchudzanie 

W młodym jęczmieniu znajdziemy składniki niezbędne do prawidłowego przebiegu procesu przemiany materii. Jego spożycie daje uczucie sytości dzięki zawartości błonnika. To ze względu na zawartość tego składnika, młody jęczmień polecany jest osobom chcącym zgubić niepotrzebne kilogramy. Błonnik pokarmowy jest substancją wypełniającą żołądek przez co szybciej czujemy uczucie sytości i później robimy się głodni. Dodatkowo posiada zdolność do zlepiania cząsteczek tłuszczu, przez co mniejsza ich ilość dostanie się do naszego organizmu.

Stanowi to bardzo dobre uzupełnienie diety, które może wspomóc w walce z kilogramami lub w utrzymaniu dobrej sylwetki.


  • Cukrzyca

Diabetykom służy każda zielona żywność. Regulacja zasadowości poprawia proces przenikania cukrów przez ściany jelita. W ten sposób stopniowo dochodzi do normalizacji poziomu cukru we krwi. Taka jest funkcja dobrego pokarmu. Przekwaszony organizm potrzebują przepłukania pokarmem zasadowym, w przeciwnym razie wytwarza się środowisko, w którym lęgną się pasożyty wywołujące chorobę. Dlatego jedzenie zielonego pokarmu, który zatrzymuje rozwój choroby i który chociaż nie jest lekiem, faktycznie pomaga.


  • Anemia

Do tworzenia krwi są nam potrzebne jony żelaza, miedzi, potasu, kwasu foliowego i białko. Młody jęczmień zawiera żelazo wiązane organicznie, które w układzie trawiennym wchłaniane jet natychmiastowo.

Młody jęczmień witaminowa bomba

JAK SPOŻYWAMY?


Suplement należy przyjmować w postaci płynnej poprzez wymieszanie proszku z wodą. Powstały napój charakteryzuje się ciemnozielonym kolorem i znaczną mętnością. Dobrym pomysłem jest dodawanie proszku z młodego jęczmienia do koktajli czy do jogurtu. Dla osób, którym nie odpowiada smak młodego jęczmienia, dobrym wyborem będą klasyczne kapsułki, które mają równie korzystne działanie. Zaletą sproszkowanego zielonego jęczmienia jest niższa cena niż tabletek. 

Od dzisiaj zamierzam przez dwa tygodnie wypijać codziennie rano, na czczo, taki napój zrobiony z dwóch płaskich łyżeczek. Dzisiaj był mój pierwszy dzień i to co mogę powiedzieć to, że jego wadą jest z pewnością specyficzny smak “trawy”, który trzeba po prostu polubić lub zakamuflować innym dodatkiem. By złagodzić jego smak, można dodać soku z cytryny - nie zmniejsza ona dobroczynnych właściwości młodego jęczmienia. I myślę, że ten sposób właśnie jutro wykorzystam.


CZY JEST DLA KAŻDEGO?


Niestety młody jęczmień nie zadziała dobrze na każdego. Powinny unikać go osoby przewlekle chorujące na schorzenia układu pokarmowego czy nerek.

Nie udowodniono, że młody jęczmień może być w jakikolwiek sposób groźny, jednak analizując opinie znalezione w Internecie o młodym jęczmieniu część osób stosujących go regularnie zauważyła działania niepożądane takie jak nudności, wymioty, rozregulowanie pracy jelit, czyli dotyczące problemów żołądkowych. Takie efekty pojawiały się jednak głównie wtedy, gdy stosujące go osoby nie przestrzegały zalecanych dawek. Mimo, że młody jęczmień to sama natura, nie można zażywać go “na wyczucie” i nie zwiększajmy zalecanego spożycia, tłumacząc to np. chęcią osiągnięcia szybszych efektów .


EFEKTY


Chcąc uzyskać widoczne rezultaty młody jęczmień należy stosować regularnie. Pierwsze efekty mogą być zauważalne już po kilku dniach, ale zwykle o jego korzystnym działaniu przekonujemy się dopiero po kilku tygodniach.

Uważam, że warto spróbować zażywać młody jęczmień ze względu na to, że zawiera dużą ilość błonnika, który poprawia pracę jelit, wspomaga pracę układu pokarmowego i zapobiega chorobom,  dostarcza do organizmu niezbędne witaminy, minerały i białka, wspomaga proces oczyszczania organizmu oraz dotlenia krew i korzystnie wpływa na regenerację komórek.


A Wy znacie już młody jęczmień? Może dołączycie do mnie w piciu młodego jęczmienia? 


Bibliografia:
1. „Sok z młodego jęczmienia, Eliksir młodości i gwarancja zdrowia”, Barbara Simonsohn.

2 komentarze:

  1. Stosuję zielony jęczmień w proszku – dodaję go do zielonych koktajli, które piję 2 x dziennie. Generalnie, uważam to za bardzo ważny element swojej diety – swoisty suplement, kompleks witaminowo-mineralny.

    Oczywiście, jak ktoś myśli, że to rozwiązanie rozwiąże jego wszystkie problemy, to jest w dużym błędzie. Poza tym, potrzeba regularnej „suplementacji” aby zauważyć poprawę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mega zdrowe, popijam sobie od 2 miesięcy

    OdpowiedzUsuń