olejek do demakijażu, demakijaż olejami, oczyszczanie olejami, olejki do demakijażu, olejek do demakijażu twarzy, oczyszczanie twarzy olejem, pielęgnacja twarzy

Jeszcze do niedawna podstawę naszego demakijażu i codziennego oczyszczania stanowiły mleczka, płyny micelarne oraz żele oczyszczające. Teraz, coraz częściej ich miejsce na naszych łazienkowych półeczkach zajmują olejki do demakijażu. Ich popularność z tygodnia na tydzień rośnie, a wiele marek kosmetycznych ciągle rozszerza swoją ofertę o te produkty. Dlaczego, jak i czy w ogóle warto stosować olejki do oczyszczania? 


Moda na oczyszczanie olejami przyszła do nas z Azji wraz z rosnącą popularnością pielęgnacji koreańskiej. Znane z promiennej, gładkiej i pełnej blasku cery Azjatki codziennie oczyszczają twarz olejami. Jest to podstawa ich oczyszczania oraz pierwszy etap ich słynnego rytuału pielęgnacyjnego. Wykorzystują do tego specjalne olejki myjące które w kontakcie z wodą tworzą emulsję rozpuszczająca wszelkie tłuste zanieczyszczenia takie jak makijaż, filtr przeciwsłoneczny, sebum oraz osadzony na skórze smog. Po użyciu olejku Azjatki sięgają po produkt myjący na bazie wody, który jeszcze dokładniej oczyści skórę. Jednak warto wiedzieć, że to właśnie olejki do oczyszczania twarzy są sztandarowym kosmetykiem bez którego Azjatki nie wyobrażają sobie swojej codziennej pielęgnacji. 

Wiele osób wzbrania się jak tylko może przed produktami, które zawierają słowo „olej” na etykiecie – z obawy przed zatkanymi porami czy wypryskami. Prawda jest jednak taka, że olejki do oczyszczania mogą okazać się genialne w pielęgnacji skóry tłustej, wrażliwej oraz skłonnej do zanieczyszczeń. 


W jaki sposób olej oczyszcza skórę? Jak wykonać demakijaż olejami? 


Zastosowanie ma tutaj podstawowa zasada chemii: tłuszcz wiąże tłuszcz. W wyniku czego olejek bez większych problemów „ściąga” ze skóry wszystko to co, tłuste – resztki kremu, makijażu, zanieczyszczeń oraz nadmiar sebum. Olejek łącząc się z sebum, bez problemu przenika przez naturalny płaszcz ochronny skóry i bez jego podrażniania oczyszcza pory, pomagając pozbyć się zaskórników i tkwiących w głębszych warstwach skóry zanieczyszczeń. Cały ten zabieg odbywa się dosłownie w ciągu niecałych 5 minut. W tak krótkim czasie nakładamy olejek na twarz, wykonujemy krótki masaż wraz z przepływem limfy i usuwamy substancję wodą bądź specjalnie przeznaczoną do tego ściereczką np. z bambusa. Ja jednak jestem miłośniczką dwuetapowego oczyszczania i po demakijażu olejami myję twarz delikatną pianką. Po takim zabiegu pielęgnacyjnym od razu możemy zauważyć, że skóra jest czysta i wygładzona, a do tego bardzo miękka. 

Sama na początku byłam trochę sceptycznie nastawiona do olejków jednak przy pierwszym użyciu olejku do demakijażu stałam się jego fanką. Moja skóra po użyciu nie była ani tłusta, ani śliska. Wydawała się czystsza i miększa, a nawet wyglądała bardziej promiennie. Teraz codziennie wieczorem używam olejków do demakijażu i póki co nie wyobrażam sobie tego zmieniać. 


olejek do demakijażu, demakijaż olejami, oczyszczanie olejami, olejki do demakijażu, olejek do demakijażu twarzy, oczyszczanie twarzy olejem, pielęgnacja twarzyolejek do demakijażu, demakijaż olejami, oczyszczanie olejami, olejki do demakijażu, olejek do demakijażu twarzy, oczyszczanie twarzy olejem, pielęgnacja twarzy


Dlaczego warto stosować olejki do demakijażu i oczyszczania twarzy?


Jest kilka powodów dlaczego warto stosować olejki do oczyszczania. Kluczową sprawą tutaj jest to, że oczyszczanie to podstawa naszego codziennego rytuału pielęgnacyjnego. To właśnie ono zapewnia skuteczne działanie wszystkich innych kosmetyków. Gdy oczyszczamy skórę olejami robimy to w sposób delikatny, ponieważ oleje są łagodne dla skóry więc nie podrażniają naturalnego płaszcza ochronnego. 

olejek do demakijażu, demakijaż olejami, oczyszczanie olejami, olejki do demakijażu, olejek do demakijażu twarzy, oczyszczanie twarzy olejem, pielęgnacja twarzy


Bez problemu radzą sobie z wodoodpornym makijażem, a przenikając do głębszych warstw naszej skóry, potrafią usunąć  zgromadzone tam zanieczyszczenia. Poza właściwościami oczyszczającymi, takie olejki wykazują również działanie pielęgnacyjne  - nawilżając, zmiękczając i odżywiając naszą skórę. Dużym plusem stosowania olejków do demakijażu jest wykonywanie delikatnego masażu na skórze, dzięki czemu nasza skóra staje się bardziej elastyczna i ujędrniona. Taki zabieg dodatkowo relaksuje i stanowi znakomity wstęp do dalszego rytuału pielęgnacyjnego skóry.


Zalety stosowania olejków do demakijażu 


Olejki do demakijażu oraz oczyszczania, w przeciwieństwie do tradycyjnych produktów do mycia twarzy na bazie SLS-ów czy innych mocniejszych detergentów myjących, nie podrażniają podczas oczyszczania naszego naturalnego płaszcza hydrolipidowego skóry. Nie przyczyniają się więc do nadprodukcji sebum i nie pozostawiają na skórze nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia. Olejki do oczyszczania właśnie świetnie sprawdzą się w przypadku skór suchych, które borykają się ze ściągnięta skórą po umyciu. 

Dodatkowo stosując naturalne olejki do oczyszczania twarzy, nie tylko ją oczyszczamy ale również dostarczamy jej cenne składniki pielęgnujące, które sprawiają, że skóra jest miękka, gładka i nawilżona. Dzięki wspomianemu wcześniej masażowi wszystkie składniki w kremach, które nakładamy po oczyszczaniu, lepiej się wchłoną i będą miały mocniejsze działanie. 

Ogromną zaletą olejków do mycia twarzy i demakijażu jest fakt, że nadają się do wszystkich rodzajów cery od bardzo tłustej i trądzikowej do bardzo delikatnej i wrażliwej. W przypadku cery tłustej i trądzikowej olejki pomagają przywrócić skórze równowagę tłuszczową oraz regulują poziom sebum. 

Jak i kiedy stosować olejki do demakijażu i mycia twarzy?


Olejki, w zależności od zaleceń producenta, stosujemy na suchą lub wilgotną skórę. Usuwa się je zazwyczaj ciepłą wodą, miękką ściereczką namoczoną wcześniej w ciepłej wodzie lub zwykłym płatkiem kosmetycznym. Charlotte Cho w swojej książce „Sekrety urody Koreanek” zaleca stosowanie olejków dwa razy dziennie. Rano zabieg pielęgnacyjny i myjący, który ma za zadanie oczyścić skórę z  pozostałości kosmetyków nałożonych na przed snem i nagromadzonego w nocy sebum. Natomiast wieczorem olejek do mycia twarzy stosowany jest w celu usunięcia makijażu i wszystkich zanieczyszczenia, które zgromadziły się na niej w ciągu dnia.

Ja osobiście używam olejków do demakijażu tylko wieczorem, rano po prostu nie czuję takiej potrzeby. Delikatna pianka do oczyszczania w zupełności mi wystarcza jednak na pewno znajdą się osoby, którym będzie bardzo służyć stosowanie olejków dwa razy dziennie. 


olejek do demakijażu, demakijaż olejami, oczyszczanie olejami, olejki do demakijażu, olejek do demakijażu twarzy, oczyszczanie twarzy olejem, pielęgnacja twarzy


Rodzaje olejków do demakijażu i mycia twarzy


Oczyszczanie skóry olejami możemy podzielić na dwa rodzaje: OCM czyli Oil Cleasing Method w której oczyszczamy skórę olejem roślinnym (np. kokosowym, ze słodkich migdałów czy jojoba) lub mieszanką olei i maseł. Jest to metoda, która poradzi sobie z makijażem, nawet takim bardzo mocnym. Jednak ważne jest, aby wszystkie kroki w takim sposobie demakijażu były wykonane poprawnie  - w innym wypadku metoda ta nie będzie skuteczna. Chodzi tutaj mianowicie o dokładnie zmycie oleju, ponieważ nie zawiera on emuglatora. Możemy użyć do tego przeznaczonych do tego specjalnych ściereczek lub użyć kosmetyku myjącego. Jest to metoda, która ma wielu zwolenników jak i przeciwników dlatego najlepiej sprawdzić na sobie jak taki sposób oczyszczania się u nas sprawdzi.

Drugim rodzajem jest używanie olejków z emuglatorem. Jest to o wiele łatwiejsza i prostsza forma oczyszczania, ponieważ dodatek emuglatora w kosmetyku spowoduje, że połączy on się z wodą i będziemy mogli zmyć go samą wodą, bez późniejszego stosowania kosmetyku myjącego.

Ja osobiście stosuje dwuetapowe oczyszczanie skóry, dlatego też nie zagłębiam się czy olejek ma emuglator czy też nie. Podrzucam Wam również we wpisie kilka ciekawych, oczywiście naturalnych, olejowych produktów do oczyszczania. 

olejek do demakijażu, demakijaż olejami, oczyszczanie olejami, olejki do demakijażu, olejek do demakijażu twarzy, oczyszczanie twarzy olejem, olejek do demakijażu resibo, olejek do demakijażu miya, olejek do demakijażu clochee


olejek do demakijażu, demakijaż olejami, oczyszczanie olejami, olejki do demakijażu, olejek do demakijażu twarzy, oczyszczanie twarzy olejem, olejek do demakijażu resibo, olejek do demakijażu iossi, olejek do demakijażu bioup, olejek do demakijażu mafka

olejek do demakijażu, demakijaż olejami, oczyszczanie olejami, olejki do demakijażu, olejek do demakijażu twarzy, oczyszczanie twarzy olejem, olejek do demakijażu rosadia, olejek do demakijażu senkara, olejek do demakijażu vianek

olejek do demakijażu, demakijaż olejami, oczyszczanie olejami, olejki do demakijażu, olejek do demakijażu twarzy, oczyszczanie twarzy olejem, olejek do demakijażu nature queen, olejek do demakijażu make me bio, olejek do demakijażu svoje


olejek do demakijażu sape, oczyszczanie olejami, demakijaż olejami


A czy Wy stosujecie olejki do oczyszczania skóry? Co o nich myślicie?

3 komentarze:

  1. Bardzo dużo ciekawych olejków
    tu znalazłam :) lubię naturalne kosmetyki, zwłaszcza, że mam skórę wrażliwą:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ciesze się, że post chociaż trochę się przydał :)

      Usuń
  2. Subtelny zapach tych kosmetyków jest wyjątkowy.

    OdpowiedzUsuń