Mam w swojej kosmetyczce kilka takich produktów, które mogłabym nazwać cudotwórcami. Olejek z drzewa herbacianego jest jednym z nich. Jest tani, łatwo dostępnym i posiada naprawdę szerokie spectrum działania. Może pomóc wam w wielu problemach z którymi inne specyfiki sobie nie dają rady. Dzisiaj podsunę Wam kilka pomysłów na jego wykorzystanie. 

Nim zaczniemy opowiem Wam o olejkach eterycznych. Olejki eteryczne to genialny i naturalny sposób dbania o urodę. Mają dużo zalet: są nieinwazyjne, ekologiczne i nie szkodzą środowisku. Jedynym ich minusem jest to, że mogą uczulać. Dlatego ważne jest, aby przez aplikacją olejku bezpośrednio na skórę, dzień wcześniej wykonać próbę uczuleniową. Najlepiej nałożyć niewielką ilość olejku na skórę w okolicy szyi, za uchem. Jeśli po upływie 24 godzin nie zobaczymy żadnych oznak uczulenia, śmiało możemy nakładać olejek na twarz.

ecospa olejek z drzewa herbacianego

KILKA SŁÓW O OLEJKU Z DRZEWA HERBACIANEGO 

Olejek z drzewa herbacianego to jeden z niewielu olejków eterycznych, które można nałożyć  na twarz bez rozcieńczania go w innym. Mówi się, że to jeden z najbardziej skutecznych naturalnych preparatów na trądzik. Pomaga złagodzić skutki przebytej choroby, a także jego działanie nie jest tak drażniące i wysuszające dla skóry jak inne preparaty stosowane w tym celu np. takie, które zawierają nadtlenek benzoilu. Olejek z drzewa herbacianego na pryszcze działa antyseptycznie, a więc zabija zarazki i bakterie, a także uśmierza stan zapalny. Wysusza (ale w dobrym znaczeniu!) pryszcze i nie pozostawia po nich blizn.


JAK UŻYWAĆ OLEJKU Z DRZEWA HERBACIANEGO NA TRĄDZIK?

Pierwszym i myślę, że najbardziej popularnym sposobem jest nakładanie olejku punktowo. Nanosimy kilka kropelek olejku na patyczek do uszu lub płatek kosmetyczny i nanosimy na twarz/ciało w miejscach pojawienia się zmian trądzikowych. Pozostawiamy na noc i zmywamy po przebudzeniu.

Drugim sposobem jest maseczka przeciwtrądzikowa z olejkiem z drzewa herbacianego. Do jej przygotowania potrzebować będziemy:

  • 4 łyżki żelu aloesowego (u mnie to zazwyczaj żel firmy Holika Holika)
  • 2 krople olejku z drzewa herbacianego
  • ½ obranego ze skóry ogórka

Wszystkie składniki blendujemy, aż uzyskamy konsystencję „papki” i nakładamy na twarz. Maseczkę najlepiej trzymać na twarzy 10-15 minut. Po upływie tego czasu spłukujemy. Maseczka ta jest skuteczna, ponieważ aloes i ogórek ukoją podrażnioną skórę i złagodzą stan zapalny. Sam ogórek to również doskonałe źródło potasu i witaminy E, które zmniejszają widoczność zmian trądzikowych.

Olejku z drzewa herbacianego używam także w połączeniu z kremem nawilżającym na noc. W zagłębieniu dłoni wyciskam 2 pompki kremu (ja aktualnie używam Resibo – Odżywczy krem) i 2 krople olejku z drzewa herbacianego. Następnie mieszam i nakładam na twarz. Po przebudzeniu rano, zmiany skórne są zdecydowanie bardziej ukojone bądź znikają, a twarz jest odżywiona.


NA CO RÓWNIEŻ MOŻE POMÓC? 


  • Pielęgnacja skóry głowy - Olejek z drzewa herbacianego jest również nieoceniony przy wypadaniu włosów, ponieważ odblokowuje mieszki włosowe i odżywia ich korzenie. Dzięki czemu zapobiega ich wypadaniu. Ponadto dzięki swoim przeciwgrzybiczym i przeciwbakteryjnym właściwością pomaga zwalczyć łupież.  Można go stosować na przykład poprzez wmasowanie w skórę głowy. Najlepiej jest to zrobić mieszając go z innym olejkiem bazowym np. z nasion bawełny czy migdałowym. Taką mieszankę wmasowujemy w skórę głowy i owijamy ręcznikiem na 15 minut. Następnie spłukujemy.
  • Pielęgnacja jamy ustnej - jeśli macie tendencję do szybkiego odkładania kamienia nazębnego, zapaleń jamy ustnej czy dziąseł, to płukanki na bazie olejku i wody również mogą pomóc. Można go dodawać też do pasty do zębów. Podobno działa też dobrze na halitozę, czyli nieprzyjemny zapach z ust - ze względu na działanie bakteriobójcze. Uważajcie jednak, aby go nie połknąć!
  • Nadmierne wydzielanie sebum - olejek normalizuje przetłuszczanie się skóry szczególnie w strefie T. Przy regularnym stosowaniu skóra jest dłużej matowa.
  • Olejek herbaciany stosowany punktowo pomaga pozbyć się opryszczki. Należy nakładać kropelkę olejku w początkowej fazie – wtedy opryszczka się nie rozwija.
  • Pielęgnacja ciała - Kąpiele z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego są dobre na problemy ze skórą i narządami płciowymi.
  • Olejek herbaciany można wykorzystać do: inhalacji w kominkach aromaterapeutycznych, nawilżaczach powietrza i dyfuzorach zapachowych. Pomaga wtedy przy przeziębieniach, grypie, infekcjach wirusowych i pozwala organizmowi się zrelaksować. Bardzo podobnie działa podczas masażu.
  • Dodatkowo oprócz powyższych zastosowań olejek z drzewa herbacianego odstrasza owady i łagodzi skutki ukąszeń. Niektórzy dodają go też do prania, ze względu na jego silne właściwości antyseptyczne. Jeśli nie używacie proszku ani płynu do prania i wybieracie ekologicznego metody typu orzechy piorące, to olejek może okazać się dobrą alternatywą. 

Olejek z drzewa herbacianego można stosować sam lub w kompozycji z innymi olejkami eterycznymi. Najlepiej komponuje się z olejkami: cytrynowym, eukaliptusowym, kminkowym, kolendrowym, sosnowym i tymiankowym.

Jak widzicie olejek ten ma masę zastosowań i szczerze uważam go za produkt uniwersalny, który każdy powinien mieć w swojej kosmetyczce.. a nawet apteczce :) U mnie starcza na bardzo długo, bo używam go głownie do skóry twarzy. Pamiętajcie tylko, aby kupić olejek eteryczny, a nie zapachowy!

Link do sklepu
Cena:  ok .10 zł /10 ml

Dziewczyny, dajcie znać czy u Was się sprawdza i do czego jeszcze go wykorzystujecie.
Pozdrawiam!


1 komentarz:

  1. Podobne właściwości mają ekstrakty herbaciane dodawane do kosmetyków. Ponieważ olejek i ekstrakt z zielonej herbaty mają dużo pozytywnych właściwości, jest coraz więcej kosmetyków, które mają je w swoim składzie. Nie zawsze jednak pełny skład tych kosmetyków jest dobry dla skóry i nie zawsze zawartość ekstraktu czy olejku jest na właściwym poziome. Niekiedy są to znikome ilości i znajdują się na końcu listy składników.

    OdpowiedzUsuń